Ryšavý

Přeskočit na obsah »

Prohledat web
Oficiální stránky knihkupectví a nakladatelství Šimon Ryšavý.

Právě jste na:

Ludvík Horčica získal Regionální cenu Miroslava Ivanova

pondělí 16. května 2016 21:13:43 Europe/Budapest

Ludvík Horčica byl oceněn od Města Jaroměř-Josefov, Klubu autorů literatury faktu a Správy odkazu Egona Ervína Kische.

Více
0 Comments | Zveřejněno v kategorii Knižní novinka By Šimon Rysavy

Rozhovor se Šimonem Ryšavým aneb Kniha je věčná, má vůni i duši…

neděle 6. července 2014 12:44:43 Europe/Budapest

Doba internetu a e-knih prý způsobuje, že lidé přestávají číst. Má tedy povolání knihkupce ještě budoucnost? Zeptala jsem se brněnského knihkupce Šimona Ryšavého, jak vidí budoucnost svého řemesla. A kupodivu byl optimistický.

Více
0 Comments | Zveřejněno v kategorii Aktuality By Michal Kirš

13. ročník soutěže Co víš o československých legiích?

pátek 30. května 2014 17:37:16 Europe/Budapest

Dne 12. 6. 2013 se v Kapitulní (Obřadní) síni Vojenské nemocnice v Brně-Zábrdovicích uskuteční již 13. ročník soutěže "Co víš o československých legiích/Čo vieš o československých légiách" - Memoriál generála Milana Rastislava Štefánika.


Více
0 Comments | Zveřejněno v kategorii Pozvánky na akce By Michal Kirš

Křest nové knihy Věry Lejskové!

neděle 16. března 2014 13:58:36 Europe/Budapest

Slavnostní křest nové dvojpublikace Věry Lejskové Moravské hudební rody a Zajímavé osudy zapomenutých proběhne ve středu 26. března v 17 hodin v prostorách Knihkupectví Ryšavý, nám. Svobody 8. Knihu přijde pokřtít primátor města Brna Bc. Roman Onderka, MBA. Jste srdečně zváni!

Více

Štítky:

0 Comments | Zveřejněno v kategorii Aktuality By Šimon Rysavy

Knihkupectví Ryšavý na Facebooku!

středa 17. dubna 2013 10:36:37 Europe/Budapest

Knihkupectví Ryšavý součástí největší sociální sítě!

Více

Štítky:

0 Comments | Zveřejněno v kategorii Aktuality By Šimon Rysavy

O nakladatelském trhu s posledním knihkupcem v Brně Šimonem Ryšavým

úterý 9. dubna 2013 16:14:43 Europe/Budapest

Šimon Ryšavý je majitelem stejnojmenného knihkupectví a nakladatelství, které se tematicky zaměřuje mj. na legionářskou literaturu a knihy o městě Brně. V provozu je již 23 let a za tu dobu stihlo vydat bezpočet knižních publikací. Několikrát měnilo své působiště, ale před pár lety se usadilo na Náměstí svobody v samém centru Brna. Jedná se o poslední malé brněnské knihkupectví, které se zatím úspěšně účastní souboje na knižním trhu s velkými řetězci. Jaká je situace na knižním trhu a co například obnáší práce nakladatele? To a více se dozvíte v rozhovoru.

Více

Štítky:

0 Comments | Zveřejněno v kategorii Aktuality By Šimon Rysavy

Josef Styx:Zapadalo slunce nad Breslau naposledy

pátek 10. února 2012 18:11:21 Europe/Budapest

Dne 25.ledna 2012 proběhla v brněnské kavárně Pod hodinami vernisáž již 26 titulu edice "Brněnský legionář" s již uvedeným názvem. Prostory kavárny se zcela zaplnily mnoha zájemci o setkání s autorem, bratrem Josefem Styxem, odbojářem, který byl za svou činnost nacistickou justicí odsouzen k trestu smrti gilotinou.
Autor se vrací do Breslau či Vratislavy a popisuje osudy odbojářů, kteří zde přišli o své životy. Mezi návštěvníky nechyběl hejtman Jihomoravského kraje, generální konzul Ruské federace v Brně či předsedkyně SČBS v Brně sestra Irena Matyášková, četní členové o.s. Odkazu legionářů, ČsOL a řady dalších. Kniha vyšla v Nakladatelství Ryšavý. Autor, 92-letý bratr Josef Styx se skutečně vytáhl a navíc byl pověřen panem nakladatelem další prací, na které již začal pracovat. Přejeme tedy pevné zdraví a mnoho elánu do další práce.
 
Ing. Miloslav Alexej Fryščok

0 Comments | Zveřejněno v kategorii Pozvánky na akce By Šimon Rysavy

Setkání s PhDr. Jiřinou Prekopovou

pátek 10. února 2012 18:00:40 Europe/Budapest

Setkání s PhDr. Jiřinou Prekopovou

 

Dne 11.1.2012 v knihkupectví Ryšavý na Táborské ulici 30 v Brně – Židenicích proběhlo setkání se známou českou dětskou psycholožkou a psychoterapeutkou  PhDr. Jiřinou Prekopovou a ředitelkou Nadačního fondu PhDr.Jiřinky Prekopové MUDr. Taťjanou Horkou.

 

PhDr.Jiřina Prekopová je autorkou řady odborných článků a populárně naučných knih, z nichž některé jsou přeloženy do 17 jazyků a staly se bestsellery.Instituty J.Prekopové byly založeny v Německu, Vídni a Mexico City.

 

Po přivítání vzácných hostů majitelkou knihkupectví paní V.Ryšavou, nám paní Prekopová představila svou novou knihu „Aby láska v rodinách proudila“.Vysvětlila, co ji vedlo k napsání této knihy. Vidí v dnešním světě (nejen v ČR), že láska v rodinách čím dál víc vysychá. Je to vidět na obraze rodin a toho, jak se lidé mezi sebou stýkají. Rodiny se více rozvádí, neumí mezi sebou řešit konstruktivně konflikty.Děti jsou více nešťastné, depresivní, agresivní.Tráví mnoho času u počítačů, až do závislostí. Nemají opravdové přátele, netráví s nimi čas venku na hřišti.Láska je čím dál virtuálnější, peníze jsou důležitější než vzájemná láska.Dle paní Prekopové by láska v životě neměla vyschnout. Vysvětluje: „Měly by se odstraňovat kameny, které brání řece lásky v toku. Je potřeba, aby láska proudila i přes všechny peřeje, splavy (hádky a konflikty), aby přežila všechny záplavy i sucha.“ Není možné, aby celoživotní vztah partnerů probíhal jen v harmonii. Konflikty patří k životu.Jen přes ně se dá láska obnovovat. „Smysl má jen láska bezpodmínečná, láska za každých okolností.To je to nejcennější, co si v životě můžeme dát.“

 

Paní Prekopová a paní Horká uvedly řadu názorných příkladů ze své praxe. Jak řešit v lásce konflikty mezi partnery a dětmi. Jak zpracovat konstruktivně agresi.Jak je důležité sdělit partnerovi co cítíme. Možnost bezpečně vyjádřit své emoce, vcítit se do druhého. Jak proměnit hněv do lásky. Jak je důležité volit nový způsob komunikace v rodině a tím také ukázat dětem jak se to dělá. Je to pro ně veliký dar do jejich budoucnosti. „S láskou se musí umět zacházet“.

 

Během setkání jsme se také dotkli tématu rodinných generací. Jak je důležité smířit se se všemi členy rodiny. Každý má své právoplatné místo, bez toho nemůže být rodina šťastná.

Důležité je také pořadí, ve kterém se děti rodí.To významně ovlivňuje rozvoj jejich osobnosti. Pro rodiče je důležitý úkol toto respektovat. Vyhnout se sourozeneckým třenicím a žárlivým scénám.Dát dětem najevo, že je mají stejným dílem rádi. (Více kniha „Sourozenci bez rivality“.)

 

Účastníky setkání zaujal vzdělávací program nadace PhDr.Jiřnky Prekopové - „Škola lásky v rodině“, o kterém hovořila paní Tatiana Horká. Jde o životní styl, filozofii, který nabízí cestu jak vychovávat děti v radosti a v lásce, beze strachu a fyzického trestání. Jak to také žít v partnerství.

 

Na závěr zajímavého setkání proběhla autogramiáda. V knihkupectví Ryšavý je možné zakoupit hodně titulů paní Prekopové.Ta každému vepsala do zakoupených knih milé věnování a podpis.

Děkuji knihkupectví Ryšavý za tyto krásně prožité okamžiky.

Domů jsme odcházeli plni krásných předsevzetí, naplněni štěstím a láskou.

 

                                                                                                                   Ludmila Dufková

Více
0 Comments | Zveřejněno v kategorii Pozvánky na akce By Šimon Rysavy