Ryšavý

Přeskočit na obsah »

Prohledat web
Oficiální stránky knihkupectví a nakladatelství Šimon Ryšavý.

Právě jste na:

Procházet podle

Kategorie
 1. KALENDÁŘE A DIÁŘE (5)
 2. Dětská lliteratura (52)
 3. Knihy o Brně (13)
 4. Kuchařky (10)
 5. Bestsellery (13)
 6. Krimi (6)
 7. beletrie (5)
 8. Jiné (23)
 9. Zlevněné knihy (1)

Zpravodaj

Zpravodaj
 

Knihkupectví E-SHOP

 

Položky 2130 z celkem 248

na stránku
Položky 2130 z celkem 248 Stránka:
 1. Předchozí stránka
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. Další stránka

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně
Utíkej, Káčo!
129,00 Kč

 Poutavé obrázky Heleny Zmatlíkové provázejí leporelo plné písniček. Utíkej, Káčo!, Ovčáci čtveráci, Já do lesa nepojedu a další písničky, které by neměly chybět mezi prvními knížkami v dětské knihovničce.

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Jezdkyně
129,00 Kč

Román určený především pro dívky, které se zajímají o koně a rády by se dověděly o této zálibě něco víc.

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Panoráma: Román v deseti obrazech

Běžná cena: 395,00 Kč

Zvláštní cena: 145,00 Kč

 

Panoráma: Román v deseti obrazech

Nakladatel:  Barrister & Principal 2003
 
Rozebráno
-10%
395 Kč
356 Kč
pohlídat

Anotace

Panoráma, román v deseti obrazech, je nejčtenější z Adlerových knih a je napsána ve stylu, který je charakteristický pro Bildungsroman. Zachycuje životní příběh Adlerova alter ege Josefa Kramera, od dětství stráveného v Čechách, pobytu v německé škole a let dospívání k nuceným pracím na stavbě železnice, pobytu v koncentračním táboře a konečně emigraci do Anglie.První obrazy jsou napsány v lehčím stylu, avšak s tím, jak se témata jednotlivých kapitol stávají stále závažnějšími, mění se i styl vyprávění. V závěru již převažuje filosofický, hloubavý tón. V roce 1968, kdy kniha vyšla poprvé, získala cenu Charlese Veillona.
H.G.Adler je jedním z předních pražských německých autorů své generace, takzvaných exilových Pražanů.
Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Emigrantka
145,00 Kč

 Hlavní hrdinka vypráví svůj příběh od sedmdesátých let - dobu útěku z Jugoslávie do Rakouska a následně emigrace do USA - až do současnosti. Odhaluje své těžké začátky, prohry v osobním životě a touhu nedat se pokořit, ale začít znovu, škrábat se na světlo a držet se stále hesla: "Nemusím být nejchytřejší, ale musím být nejlepší." Skončená pracovní kariéra odchodem do důchodu nezklidní její rozbouřený život. Nové pracovní prostředí, ve kterém zakotvila spíše ze své touhy po dětech než velkým citovým prožitkem, ji nenaplňuje štěstím, ale stálým bojem s manželem a později i dětmi. Prázdnotu každodenního života naruší zákeřná nemoc, stane se jejím novým nepřítelem. Je potřeba se mu postavit a nenechat se smést.


Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

CAT LITTER
145,00 Kč

 

Pop artové, až dadaistické texty -básně,- a ilustrace- obrazy,- jako reflexe

naší doby a nás, s přesahem do věčnosti,- kdy srozumitelnost

sdělovaného, je přímo úměrná srozumitelnosti čtenáře,- 

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Záda, která cvičí, nebolí - Cvičíme podle Ludmily Mojžíšové
148,00 Kč

Vzhledem k sedavému životnímu stylu se dnes bolest zad stala skutečným problémem, neřkuli civilizační chorobou. Nezbývá než pomoci si osvědčeným prostředkem – speciálním cvičením. K tomu nám pomůže brožurka cviků podle osvědčené metody paní Mojžíšové, kterou sestavila zkušená fyzioterapeutka dr. Simona Sedláková. Kromě fotografií a popisků k jednotlivým cvikům zde naleznete zásady cvičení a kapitolu věnovanou ergonomii, tedy tomu, jak se ke svému tělu i při práci chovat co nejšetrněji. Osobní vzpomínkou na paní Mojžíšovou doplnil text MUDr. Jan Hnízdil z Centra komplexní péče v Dobřichovicích.

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Dlouháni
149,00 Kč
Knížka Dlouháni byla vydána ke stým narozeninám autorky p. Marty Mokré.

Narodila se v Brně v roce 1921 kde prožila celý život, a v dobrém zdraví se dožila letos 10. února 2021 sta let. Tento příběh o kamarádech dlouhánech napsala i ilustrovala jako odreagování se od nepříznivých životních událostí, které ji potkaly. Sama o tom říká, že tyto události minuly, aby udělaly místo veselému povídání, které si čtenáři mají možnost přečíst. Dosud bere život spíše pozitivně a vesele, což jistě život zpříjemňuje i prodlužuje. Domnívám se, že by toto veselé povídání mohlo přispět k většímu optimismu ve společnosti, která je v této době těžce zkoušena nemocí způsobenou virem Covid-19.

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Jakub a copatá Miki
149,00 Kč

Tato kniha pro děti nese podtitul "Pohádka s dobrodružnými příběhy". Čtenáři se takových příběhů dostane přesně třináct. Poutavé vyprávění je navíc doplněno o krásné obrázky, které vytvořily děti ZŠ Melantrichova Prostějov.

Kniha je vhodná pro děti od 7 let.

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Potěšení ze zahrady na podzim a v zimě

Běžná cena: 399,00 Kč

Zvláštní cena: 149,00 Kč

 V tomto bohatě ilustrovaném praktickém rádci se představí nejkrásnější rostliny kvetoucí na podzim a v zimě. Navíc jsou v něm přehledně prezentované i mrazuvzdorné traviny a dřeviny, jejichž nádherné barvy a tvary dodají každé zahradě překvapivý vzhled a strukturu. Dále nabízí snadno realizovatelné dekorativní nápady, od vtipných až po romantické. Nechybí ani praktické informace s podrobným pracovním kalendářem o správném skladování bylinek, ovoce a zeleniny, o řezu okrasných a užitkových rostlin a o jejich ochraně před nepřízní zimního počasí.

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Kejsy mořský koník z Waikiki
149,00 Kč

Kniha příběhů mořského koníka s překrásnými ilustracemi Ivany Olšanové.

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Položky 2130 z celkem 248

na stránku
Položky 2130 z celkem 248 Stránka:
 1. Předchozí stránka
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. Další stránka

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně