Ryšavý

Přeskočit na obsah »

Prohledat web
Oficiální stránky knihkupectví a nakladatelství Šimon Ryšavý.

Právě jste na:

Jak Francek Caprament díravicu objevil a co se pak dál přihodilo

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Více pohledů

Jak Francek Caprament díravicu objevil a co se pak dál přihodilo

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Není skladem.

141,00 Kč

Rychlý přehled

Autor knihy Josef Pokorný poutavým způsobem zpracoval tematiku objevu Ochozské jeskyně, která je součástí Moravského krasu.

Součástí knihy jsou i fotografie a různé plánky jeskyně.

Popis produktu

O autorovi:

Josef Pokorný se narodil 18. března 1933 v Brně. Vyučil se obchodním příručím v tehdejším družstvu Včela, kde později pracuje jako výpravčí zboží, ve vedlejším pracovním poměru pak jako redaktor závodního časopisu. V roce 1952 přechází jako řidič rozvozu zboží. Na vojně získal odborný automobilní výcvik. Po vojně nastoupil jako řidič do Elektrostroje a odtud reorganizací do První Brněnské strojírny.

Při zaměstnání absolvoval dálkově pětileté studium strojní průmyslovky. Poté pracoval krátce v technologii montáží a odtud na vlastní žádost odchází na montáž teplárny Přerov a po jejím dokončení na výstavbu elektrárny Vojany I. na východním Slovensku. V té době má už tři syny ve školním věku, vrací se proto po dokončení EVO I. zpět do Brna jako zásobovač DIZ I. B., (závod montáží), později dispečer nářadí a mechanizmů, ještě později jako dispečer dopravy a mechanizmů, a v roce 1982 je jmenován vedoucím závodové dopravy DIZ. V této funkci pracuje až do důchodu.

V roce 1970 se přes svoje syny dostává do pionýrské organizace, kde vede oddíl, později celou skupinu, jednu z mála, které nejsou při žádné škole, na svoji činnost si sami vydělávají a jsou hodnoceny mezi nejlepšími skupinami v Brně. Děti vede v duchu „lesní moudrosti", podle E. T. Setona. V roce 1981, po jedenáctileté činnosti v PO, po názorovém střetu, který vedl ke konfliktu se svazáckým funkcionářem obvodu je přinucen k odchodu z pionýrské organizace. Ve svém volném čase se poté dostává mezi jeskyňáře 1. stupně a stává se plnohodnotným členem České speleologické společnosti (v zákl. org. 6 - 11 „Královopolská", která působí v jižní části Moravského krasu).

V roce 1993 odchází do starobního důchodu. Aby využil volný čas, věnuje se studiu historie objevů v Moravském krasu. Zjištěné skutečnosti publikuje v různých časopisech. Jeho hlavním zaměřením se však stalo objasnění historie objevu Ochozské jeskyně, které volně zpracoval v této knize.

Další informace

Název Jak Francek Caprament díravicu objevil a co se pak dál přihodilo
Autor Josef Pokorný
EAN 9788073540081
ISBN 80-7354-008-8
Vazba Brožovaná
Počet stránek 179

Možná Vás zaujmou i následující produkty

Stezky Brna

Stezky Brna
49,00 Kč

Alma matěra

Alma matěra
149,00 Kč

Památky podél cest a stezek na jihu Moravy

Památky podél cest a stezek na jihu Moravy
99,00 Kč

Smrt vinařského krále

Smrt vinařského krále
149,00 Kč