Ryšavý

Přeskočit na obsah »

Prohledat web
Oficiální stránky knihkupectví a nakladatelství Šimon Ryšavý.

Právě jste na:

Brno v proměnách času (Malá zamyšlení) - vázaná

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Více pohledů

Brno v proměnách času (Malá zamyšlení) - vázaná

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Není skladem.

220,00 Kč

Rychlý přehled

Kouzelná vyprávění o městských částech Brna z dílny profesionální autorky o městě Brně. V této knize se zamýšlí nad historickými souvislostmi různých dějinných jevů v Brně a přístupnou metodou se snaží vzbudit mezi širokou veřejností zájem o historii města Brna.

Knihu lze zakoupit i v brožované verzi ZDE.

Popis produktu

O knize:

V knize se autorka Milena Flodrová zamýšlí nad historickými souvislostmi různých dějinných jevů v Brně a přístupnou formou se snaží vzbudit mezi širokou veřejností o Brno a jeho historii zájem.

Jedná se o články vycházející v letech 1999-2000 v deníku Moravské noviny Rovnost.

Apeluje zejména na občany Brna, aby pochopili, že Brno je a zůstane městem mezi Prahou a Vídní a že má své spletité, ale zajímavé dějiny, jež by měli právě Brňané znát a vážit si především toho, co se mu Brnu podařilo a daří i dnes.

Spíše než strohý historický výklad se jedná o krátká zamyšlení nad různými aspekty Brna, jako například jednotlivé městské části Brna, domovní znamení, která již povětšinou vymizela, pověsti, které Brno opřádají, hřbitovy, které postupem doby měnily svá místa nebo zmizely úplně. Dále také hovoří o náměstích, hygieně, studních, válkách, školství, lékárnách, knihtisku, hradu Veveří i židovské historii ve městě Brně.

Většinu svých úvah zakončuje otázkou ke čtenáři, která budí zájem nad probraným tématem a ponouká k zamyšlení.

O autorce:

Milena Flodrová (1935), brněnská historička, pracovala v letech 1957 - 1991 v Muzeu města Brna na Špilberku. Středem jejího odborného zájmu se stalo Brno a jeho dějiny od středověku po současnost, zejména jeho řemesla, topografie, památky a osobnosti. Od 60. let 20. století po dnešek uspořádala Milena Flodrová stovky veřejných přednášek a rozhlasových besed věnovaných Brnu a jeho zajímavostem. Podobná témata publikovala i na stránkách denního tisku a výsledky svých odborných výzkumů zveřejnila v několika publikacích věnovaných např. názvosloví brněnských ulic a náměstí, historických hřbitovů, hradu Veveří aj. Výrazem uznání její odborné práce i práce na popularizaci dějin Brna v široké veřejnosti bylo udělení Ceny města Brna v roce 2001 a udělené Ceny Jihomoravského kraje v roce 2006.

Další informace

Název Brno v proměnách času (Malá zamyšlení) - vázaná
Autor Milena Flodrová
EAN 9788086137797-X
ISBN 978-80-86137-79-1
Vazba Vazaná
Počet stránek 179

Možná Vás zaujmou i následující produkty

Tvář Brna a Čas

Tvář Brna a Čas
199,00 Kč

Brno v proměnách času (Malá zamyšlení) - brožovaná

Brno v proměnách času (Malá zamyšlení) - brožovaná
179,00 Kč

Názvy brněnských ulic, náměstí a jiných veřejných prostranství v proměnách času

Názvy brněnských ulic, náměstí a jiných veřejných prostranství v proměnách času
249,00 Kč