Ryšavý

Přeskočit na obsah »

Prohledat web
Oficiální stránky knihkupectví a nakladatelství Šimon Ryšavý.

Právě jste na:

Příběhy brněnských hřbitovů

Dvojklikem na obrázek ho zobrazíte v plné velikosti

Oddálit
Přiblížit

Více pohledů

Příběhy brněnských hřbitovů

Můžete být první, kdo napíše recenzi tohoto produktu

Dostupnost: Není skladem.

159,00 Kč

Rychlý přehled

Průvodce dějinami, památkami, proslulými místy i neznámými zákoutími brněnských hřbitovů, který zároveň i ukazuje hroby nejzajímavějších mužů a žen na brněnských hřbitovech pochovaných. Přináší vhled do historie jak pohřbívání v Brně i funerálnímu umění moravské metropole. Texty jsou doprovázeny množstvím fotografií a orientačními plánky jednotlivých hřbitovů.

Popis produktu

Průvodce pro návštěvníky brněnských „zahrad mrtvých“ - jejich historií, památkami, proslulými místy i neznámými zákoutími ukazuje mimo jiné hroby nejzajímavějších mužů a žen na nich pochovaných. Kniha odkrývá příběhy  jak zasloužilých, tak i nezasloužilých či negativních osobností, stejně tak jako obyčejných lidí. Tato publikace rozšiřuje záběr studie Mileny Flodrové Brněnské hřbitovy (1992) směrem k méně známým a vzdálenějším městským pohřebištím a mapuje širší spektrum pochovaných osobností i uměleckých děl ukrytých na těchto hřbitovech. Naleznete zde také nespočet čestných hrobů a chráněných náhrobků. Ke každému zmíněnému hrobu je připojena i fotografie, nechybí ani orientační plánky jednotlivých hřbitovů.

Autor se věnuje hřbitovům v Králově Poli (Myslíkova ulice), v Řečkovicích (ulice Úlehle), v Komínu (Absolonova ulice), v Židenicích (Balbínova ulice), v Líšni (Šimáčkova ulice), v Tuřanech (Pratecká ulice), hřbitovu Ústřednímu (Vídeňská ulice) a dalším menším hřbitovům (Krematorium v Jihlavské ulici, hřbitovům v Soběšicích, Jehnicích, na Slatině a v Žebětíně) a nakonec Židovskému hřbitovu.

Dále se pak autor Jiří Endler věnuje tvůrcům funerální krásy, neboli umělcům, kteří vytvořili pamětihodné náhrobky. Nechybí ani seznam čestných hrobů města Brna.

KNIHA JE ROZEBRÁNA!!

Další informace

Název Příběhy brněnských hřbitovů
Autor Jiří Endler
EAN 4564645
ISBN 978-80-7354-078-9
Vazba Brožovaná
Počet stránek 175